Metody dydaktyczne stosowane w szkole wyższej

Katarzyna Szewczuk

Temat podjęty do opracowania przez autorkę ma wagę teoretyczną i praktyczną. Związany jest z teorią i praktyką kształcenia w szkołach wyższych, z dydaktyką szkoły wyższej, co nabiera szczególnego wyrazu w dobie przyrostu i rozrostu szkół wyższych w Polsce. W rozdziale Metody nauczania stosowane w szkole wyższej zawarte są interesujące poznawczo dane o stosowaniu w praktyce metod asymilacji wiedzy, samodzielnego dochodzenia do wiedzy, eksponujących i praktycznych - wyróżnionych zgodnie z koncepcją wielostronnego kształcenia autorstwa W. Okonia. Wartościowe w tej analizie jest wykorzystanie nie tylko wyników obserwacji, ale i opinii studentów na temat zajęć. Analiza wyników badań zawarta w części empirycznej jest nie tylko bogata informacyjnie, lecz także urozmaicona poprzez tabele, diagramy i liczne cytaty z wypowiedzi respondentów.

Z recenzji prof. zw. dra hab. Stanisława Palki

978-83-7614-112-1