Rozwój i wychowanie dziecka w środowisku przedszkolnym i szkolnym

Perspektywy i problemy

Redakcja: Jolanta Karbowniczek, Anna Błasiak, Ewa Dybowska

Oddawany do rąk Czytelnika zbiór tekstów, których tematyka jest dość zróżnicowana, dotyczy wybranych problemów pedagogiki rodziny. Autorzy artykułów podejmują naukową dyskusję wokół rodziny i dziecka przede wszystkim w perspektywie wychowania i kształcenia. Dyskusje te mają charakter zarówno teoretyczny jak i empiryczny o interdyscyplinarnym zasięgu. (…) Rodzina, przedszkole i szkoła  jako aktywne środowiska wychowawcze powinny pamiętać o tym, że mają wspólny cel – dobro jednostki. (…) Przygotowany tom oscyluje wokół problematyki zachodzącej ,,tu i teraz”, wiąże się z wychowaniem  i kształceniem jednostki w rodzinie, przedszkolu i szkole, dotyczy wieloaspektowości i wielopłaszczyzności jej ujęć, stanowi interdyscyplinarną  refleksję poznawczą .

ze Wstępu

978-83-7614-229-6