Dialog w rodzinie

Studium teoretyczno-empiryczne

Wydane
Marian Śnieżyński

„ Należy wyrazić radość z faktu, iż na rynku księgarskim pojawia się publikacja, która tak wiele mówi o codziennym życiu każdego z nas. Nie ma w niej niepotrzebnego patosu i moralizatorstwa. Można w niej raczej znaleźć pokorną ocenę rzeczywistości, która uprawnia do formułowania postulatów dotyczących poprawy dialogiczności w naszym społeczeństwie.

Publikacja prof. Mariana Śnieżyńskiego wpisuje się w nurt dyskusji dotyczącej zagrożeń współczesnej rodziny, jak i jej przyszłości w kontekście globalnych przemian cywilizacyjnych. Jest to głos kompetentny i ważny, bowiem powstało w ostatnich latach wiele niebezpiecznych koncepcji spychających rodzinę na margines społecznych interakcji. Recenzowana książka zapełnia w pewien sposób lukę wydawniczą dotyczącą badań nad komunikacją rodzinną. Stąd też należy się tym większy szacunek i uznanie dla Autora. 

Biorąc pod uwagę wszystkie walory recenzowanej pracy, należy wyrazić uznanie dla Autora książki. Trzeba wysoko ocenić przedstawioną publikację pod względem treści, metodologii oraz kompetentnej i krytycznej interpretacji zebranego materiału faktograficznego”.

ks. prof. zw. dr hab. Janusz Mastalski

 

ISBN: 
978-83-7614-176-3
Wydanie: 
drugie
Rok wydania: 
2014
Oprawa: 
twarda, miękka
Format: 
156x232 mm
Liczba stron: 
324