Pedagogiczna refleksja nad życiem i śmiercią

Wydane
Redakcja: Bożena Grochmal-Bach

Poruszenie problemu niezmiernie istotnego, (…) a jednocześnie mało eksplorowanego przez specjalistów różnych profesji, sprawia, że książka stanowi uzupełnienie istniejącej luki w tym zakresie.

Oceniając całościowo monografię, należy podkreślić nowatorstwo podjętych problemów, jak również obecną w pracy troskę wielu autorów rozdziałów o interpretacje aplikacyjne, w formie wskazań i sugestii praktycznych. Monografia (…) oparta jest na ważnych zarówno z praktycznego, jak i poznawczego punktu widzenia założeniach. Sposób prezentacji poszczególnych problemów jest komunikatywny. Dobre uporządkowanie prezentowanego materiału i umiejętność wzbudzenia autentycznego zainteresowania u czytelnika zachęcają do zapoznania się z bardzo ciekawym materiałem badawczym.

Niewątpliwie praca ta jest pożądana i będzie wartościową pozycją dla specjalistów rożnych dziedzin naukowych, nie tylko psychologów, lekarzy, psychoterapeutów, pedagogów, pracowników socjalnych, a także dla rodzin osób z tym problemem, ale i wszystkich osób, które chcą oswoić się z problematyką śmierci, czy to w sensie prawdziwego umierania, czy też śmierci społecznej.

Z recenzji prof. UG dr hab. Marioli Bidzan

ISBN: 
978-83-7614-116-9
Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2012
Oprawa: 
miękka
Format: 
156x232 mm
Liczba stron: 
336