Współczesne strategie i nowe wyzwania w wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej

Redakcja: Iwona Nowakowska-Kempna

Niniejsza monografia wpisuje się w nurt badań nad wychowaniem przedszkolnym i edukacją wczesnoszkolną. Przynosi kolejną próbę wielostronnego i wieloaspektowego opracowania różnych zagadnień związanych z wychowaniem przedszkolnym i nauczaniem zintegrowanym, podmiotami uczestniczącymi w życiu szkoły (nauczyciele, uczniowie, rodzice, środowisko lokalne), miejscem dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Podejmuje polemikę z niektórymi nurtami pedagogiki wczesnoszkolnej. Szczególnie mocno podkreśla wychowanie do wartości i kultury, zwracając uwagę na kapitalną rolę wartości w życiu człowieka, ważność postawy humanistycznej, która na tych wartościach się opiera.

Z Wprowadzenia

978-83-7614-174-9