Zacznijmy od człowieka

Pedagogika w poszukiwaniu nowych kontekstów dla integracji i rozwoju społeczno-kulturowego

Wydane
Bogdan Stańkowski

Książka autorstwa ks. dr Bogdana Stańkowskiego pochyla się nad problemami człowieka w jego różnych sytuacjach życiowych. Zagadnienia oscylują wokół problemów stricte mieszczących się w obszarze zainteresowań Pedagogiki społecznej. Książka w swej prostocie dotyka, zatem newralgicznych problemów z zakresu rodziny, szkoły, grup rówieśniczych oraz wnika w problematykę zagrożeń społecznych (agresja, bezdomność, bezrobocie, ubóstwo, problem ludzi starszych, wielokulturowość). Niniejsza publikacja to owoc prowadzonych analiz dostępnej literatury przedmiotu ubogaconych konstatacjami autora powstałymi w oparciu o kilkunastoletnią pracę z młodzieżą akademicką.

Zamierzeniem autora było nie tyle odegranie roli „fotografa” ukazującego problemy zagrożeniowe we współczesnym społeczeństwie, ale przede wszystkim chodziło o znalezienie odpowiedniego klucza interpretacyjnego pomocnego w zrozumieniu rzeczywistości. Ważnym celem, jaki przyświecał tej pracy, było również dostarczenie czytelnikowi niezbędnych narzędzi do krytycznego spojrzenia na otaczające środowisko społeczne.

Niniejsza publikacja adresowana jest do studentów pedagogiki i nauk pokrewnych. Swoim realizmem zaprasza także nauczycieli, wychowawców i rodziców do wspólnej refleksji nad zagadnieniami często niepokojącymi, które poniekąd stają się dla współczesnego dorosłego, wyzwaniami edukacyjnymi, przed którymi nie można skapitulować.

ISBN: 
978-83-7614-180-0
Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2014
Oprawa: 
miękka
Format: 
156x232
Liczba stron: 
356